Spalvos, kurias į mano gyvenimą atnešė kvapai

AURELIJA ANANJEVAITĖ

Lygiai prieš metus, vesdama užsiėmimą tėvams susipažinau su tokiais žodžiais kaip aromatas, aromaterapijas, eteriniai aliejai. Tuomet pažinau ir levandos bei pipirmėtės eterinius aliejus. Bet į juos žvelgiau atsargiai ir net giliai mintyse turėjau stiprų stereotipą, kad tie eteriniai aliejai reikalingi tik mamoms, kurios nori padėti pagyti savo vaikams be vaistų.

Bet tuomet nusipirkau du eterinių aliejų buteliukus ir jų visai nenaudojau. Tik vis smalsiu žvilgsniu pažvelgdavau į juos, stovinčius vonios spintelėje. Tačiau praėjus keliems mėnesiams mano namuose jau buvo daugiau nei dešimt eterinių aliejų buteliukų ir jie po truputį vis labiau veržėsi į mano kasdienybę. O šiandien galiu pasakyti, kad eterinis aliejus gali (tiksliau, turi) būti kiekvieno žmogaus gyvenime.

Kodėl taip drąsiai teigiu? Nes ilgą laiką savo gyvenime vertinau tik vieną – protą ir mokslą, kol supratau, kad jie ne visagaliai. Ir kad mūsų pasaulyje yra visko daugiau nei mūsų protas gali suprasti ar paaiškinti. Leidusi sau suprasti, kad pasaulis yra daug spalvingesnis nei kada įsivaizdavau, įsileidau ir kvapus. Nes būtent mūsų uoslė turi 300 receptorių, o eterinis aliejus į kraują ir net galvos smegenų skystį gali pakliūti per kelias sekundes. O jei eterinis aliejus yra terapinės klasės, jis gali padėti pagyti ne tik kūnui, bet ir sielai.

Kaip? Kiekvieno daikto, objekto, organizmo vibracijos gali būti išmatuojamos megahercais (mHz). Kiekvienas augalas ir turi savąjį mHz, kaip ir eterinis aliejus, kuris ir yra augalo siela. Žmogus suserga tuomet, kai maitinasi, elgiasi ar mąsto netinkamai, tiksliau tariant, kai teršia savo organizmą. Beteršdami savo organizmą mes žeminame vibracijas ir kad jas pakeltume turime vėl išmokti eiti sąmoningumo keliu. Kitaip tariant išmokti tinkamai maitintis, gebėti mąstyti pozityviai ir viską savo gyvenime daryti su meile ir pagarba.

Tai padaryti nėra taip lengva, kaip čia parašiau 😉 Reikia daug laiko, užtat naudojant eterinius aliejus, visi šie pokyčiai vyksta daug greičiau. Net pati tokio spartumo nesitikėjau, bet per puse metų mano gyvenime atsirado ne viena naujovė.

36950979_10215023961305045_1234640155130724352_n

1. Susigrąžinau ekologiją į savo gyvenimą.

Studijuojama bakalaurą savanoriavau ekologiniame klube „Žvejone“ ir apie vegetarizmą, rūšiavimą, perdėtą vartojimą, antrinį atliekų panaudojimą, maisto sudėtį ir cheminių valiklių įtaką mums ir Baltijos jūrai žinojau daug. Tuomet, kai visu tuo domėjausi, turėjau daug įvairių gerų įpročių. Bet išvykusi į Vilnių, juos pamiršau. Atėjus į mano gyvenimą eteriniams aliejams vėl labiau pradėjau vertinti gamtą. Be to, kad rūšiavau ir teberūšiuoju, pradėjau labiau atsižvelgti, kokius produktus ir priemones perku, kaip naudoju elektros ir vandens išteklius, kaip stengsiuosi įveikti didesnius atstumus. O didžiausi pokyčiai įvyko mano mityboje: visai nevartoju mėsos ir žuvies, vengiu pieno roduktų ir saldumynų, negeriu kavos ir nevartoju alkoholio. Ir žinau, kad čia tik maža pradžia, nes yra dar kur tobulėti.

33866557_603221800057138_2225387474211831808_n2. Pradėjau bendrauti su žmonėmis, apie kuriuos savo gyvenime buvau pamiršusi.

Žmonės, pamatę, kad domiuosi aromapsichologija, aromaterapija ir aromatestavimu, vis dažniau pradėjo domėtis kuo gyvenu užduodami klausimą: „Gal keičiu profilį?“ „Ne, profilio nekeičiu, greičiau papildau ir atrandu dar vieną būdą, kaip žmogui padėti.“ – atsakydavau. O šis atsakymas juos sudomindavo taip, kad įtraukdavo į įvairias diskusijas. Tokiu būdu pradėjau palaikyti ryšį su tetomis apie kurias žinojau iš tėvų pasakojimų ir retų vaikystės prisiminimų. Jaučiuosi suartėjusi su mokytoja, kurią neretai prisimindavau iš mokyklos, o dabar mes viena kitą vadinam draugėmis ir dar negailim komplimentų. Galiausiai, visai kitoje šviesoje pažinau žmones, apie kuriuos buvau ne pačios geriausios nuomonės ir net nemaniau, kad kartais su jais dalinsiuosi slapčiausiomis savo gyvenimo istorijomis.

37934547_10215137955234822_7381631786213703680_n3. Prisiminiau ir atrandu vis naujus savo talentus.

Atėjus Naujiems metams ir vis labiau į savo gyvenimą įsileidžiant eterinius aliejus, aš vis sau užduodavau klausimą: kas yra mano tikroji savirealizacija? Tuo pat metu mokiausi gyventi ne nuo tikslo prie tikslo, o procese. Kitais žodžiais tariant, leisti sau gyventi iš širdies. Kai po truputį supratau, kad be bendravimo, kelionių Ir rašymo, mano gyvenime labia svarbūs šokiai, kaip tai bandžiau paneigti. Ir nuo tos akimirkos išbandžiau šokį poroje užmerktomis akimis, supratau, kad šokio terapija gali gydyti bei išmintingais perliukais gali pasidalinti ne tik filosofai ir psichologai, bet ir šokių mokytojai. O šalia šokio, į gyvenimą po truputį grįžta ir piešimas, meilė gamtai ir stiprus potraukis piešti augalus. Užtat dabar ne retai pagalvoju, gal ir blogo pavadinime slypi daugiau nei aš maniau?

Žinau, kad visa tai, ką aprašiau gali skambėti mistiškai. Bet visu šiuo šiuo tekstu norėjau su jumis pasidalinti, jog priminčiau, kad gyvenimas yra spalvingesnis nei mes kartais jam leidžiame būti ir paraginti atsiverti naujiems pojūčiams ir potyriams, nes nežinosi, ką jie atneš 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s