Puikybės ir meilės paieškos internetinėse pažintyse

b37c8c5bcecaf2ff70d19f31adf5ed28

AURELIJA ANANJEVAITĖ

„Nežinau, kas gausis, bet jaučiu, kad turiu parašyti.“ – tokia mintis šovė betvarkant kambarius ir besiruošiant pasitikti saulėtą ir kupiną gražių akimirkų savaitgalį. Va ir dabar rašau ir žvelgiu į vėjyje šokančius margaspalvius lapus, kuriuos dar labiau atgaivina saulės spinduliai.

Kad ir kaip būtų paradoksalu, šiam tekstui įkvėpė mano jogos mokytojos pasidalinti žodžiai: „Meilė tirpdo puikybę. Tai nutinka, kai širdyje Meilės ir puikybės santykis pasikeičia Meilės naudai.“

Būtent su puikybe kas kartą susitikdavau pažinčių portaluose ir pati ten gal lankydavausi apsigaubusi puikybės skraiste. Ir kartais nieko blogo būti išpuikusiam, jei tai netrukdo tavo orumui. Tačiau, kai apgaubti tos puikybės žmonės ima ir pardavinėja savo kūnus, tai verčia sunerimti.

„Atsiųs savęs nuogos nuotrauką.“, „Gal nori smagiai praleisti vakarą?“, „Gal nori pamatyti, kaip aš atrodau be drabužių?“, „Gal nori sekso?“ – tokios gražios, o kartais net ir keiksmažodžių kupinos žinutės pasiekdavo mane kasdien. Žinau, kad ne tik mane. Ilgai galvojau, kad taip elgiasi tik nusivylę vaikinai, vedę vyrai ar šiaip daug pykčio moterims jaučiantys berniukai. Tačiau besiklausydama draugių, draugų ir savo klientų istorijų supratau, kad tokias pačias žinutes gauna ir vyrai.

Tuomet savęs ir paklausiau: kur dingo pagarba sau? Kodėl mes drauge su savo kūnų pardavinėjimu (tiksliau išnuomojimu ar paskolinimu), po truputį išparduodame savo orumą? Nejau seksas tapo vienintele forma sulaukti meilės iš kitų? O gal jis yra vienintelis būdas parodyti kitam, kad aš galiu kontroliuoti save?

Nežinau. Bet rašau tai, kad bent keli žmonės perskaitytų ir suprastų, kad savo kūną turim gerbti ir neleisti kitiems taip pat jo darkyti. Darkymu laikau ne patį seksą, o tai, kad atiduodame tą kūną nepažįstamiesiems. Meilė užgimsta per laiką. Ryšys taip pat atsiranda per laiką. O santykiai kuriami visą gyvenimą.

Tad kasdien mes turime pažaboti save puikybe, nes ji skatina greičiau įsižeisti, nuvertinti, reikalauti ir pykti dėl menkniekių. Visa tai mumyse pagimdo daug skausmo ir norą kitus skaudinti. Kartais tai būna sąmoningas noras atkeršyti, o kartais visa tai vyksta nesąmoningai, tiesiog bėgant nuo skausmo ir trokštant bent kelias minutes pasijusti reikalinti.

Trumpai tariant, užvaldo troškimas sulaukti meilės. Meilę pajusime, kai ją puoselėsime savyje, kad ir kaip sunku tai bus padaryti. Žinau, kad sunku. Bet kaip saulė atgaivina vėjyje šokančius lapus, taip ir meilė sau su nuolankumu atgaivina mūsų sielą 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s